Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

2008-05-16, Komunikat dot. przeprowadzenia przeglądów technicznych pomostów służących do cumowania jednostek pływających, uprawiania wędkarstwa i rekreacji oraz innych obiektów i urządzeń małej archi

KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie
do
WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI


Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, w związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku mieszkańców powiatu nad akwenami wodnymi, przypomina o konieczności przeprowadzenia przeglądów technicznych pomostów służących do cumowania jednostek pływających, uprawiania wędkarstwa i rekreacji oraz innych obiektów i urządzeń małej architektury znajdujących się w obrębie kąpielisk, położonych na terenie powiatu kwidzyńskiego.
Pomost, jako obiekt budowlany, zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy Prawo budowlane - należy użytkować w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz utrzymywać w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej.
W celu uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników pomostów i kąpielisk, którymi są przede wszystkim małe dzieci, ze względu na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania w/w obiektów, zalecam właścicielom i zarządcom pilne przeprowadzenie okresowych przeglądów, ocen sprawności technicznej i estetyki oraz bezpieczeństwa tych obiektów (art. 62 ust. 1 i 2 Prawa budowlanego), a następnie realizacją niezbędnych robót naprawczych i remontowych.

W celu sprawdzenia wykonania w/w obowiązku, inspektorzy nadzoru budowlanego przeprowadzą kontrole oraz stosownie do dokonanych ustaleń zostaną podjęte działania na podstawie art. 66 Prawa budowlanego.arch. Wiesław Gałkowski
Kwidzyn, 14 maja 2008r.

OTRZYMUJĄ (celem upowszechnienia):
1. T.K.K. Kwidzyn
2. T.K.K. Prabuty
3. VECTRA
4. Kurier Powiatu Kwidzyńskiego
5. Kurier Kwidzyński / Dziennik Bałtycki
6. Puls Kwidzyna

Do wiadomości:
• Starostwo
• Urzędy Miast i Gmin

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Administrator Portalu 27-04-2009 07:48
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Świątkowska 16-05-2008
Ostatnia aktualizacja: Magdalena Pakalska 15-09-2009 14:48