Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Zawiadomienie w sprawie przeprowadzenia referendum powiatowego.

Z A W I A D O M I E N I E

 

Na podstawie art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2000r. o referendum lokalnym (Dz. U. z 2000 r. Nr 88, poz. 985 z późn. zm.) Rada Powiatu Kwidzyńskiego zawiadamia, że dnia 25 czerwca 2012r. na wniosek mieszkańców została podjęta Uchwała nr XIX/149/2012 w sprawie przeprowadzenia referendum powiatowego.

Zgodnie z ww Uchwałą:

  1. referendum odbędzie się dnia 12 sierpnia 2012r. w godzinach 700-2100 w stałych obwodach głosowania utworzonych w celu przeprowadzenia wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego,

  2. głosujący w referendum udziela odpowiedzi na pytanie:

"Czy jesteś za utrzymaniem samorządowej kontroli nad szpitalem powiatowym poprzez pozostawienie co najmniej 51% udziałów Powiatu Kwidzyńskiego w "Zdrowie" sp. z o.o. "

 

Referendum przeprowadzają i ustalają jego wynik powołane w tym celu właściwe: powiatowa i obwodowe komisje do spraw referendum:

    1. Powiatowa Komisja do Spraw Referendum z siedzibą w Starostwie Powiatowym, powołana uchwałą Rady Powiatu Kwidzyńskiego spośród kandydatów pisemnie wskazanych przez zarząd powiatu, oraz z list wyborców wobec braku wskazania kandydatów przez Inicjatora referendum w składzie: Marek Szymanek, Monika Teresa Koralewska, Grzegorz Stefan Wiśniewski, Ryszard Witold Jaranowski, Agnieszka Łapacz, Jacek Grzebisz, Maciej Karol Stec, Marcin Bogiel,

    2. obwodowe komisje wyborcze powołane przez Powiatową Komisję do Spraw Referendum spośród kandydatów pisemnie wskazanych w równej liczbie przez zarząd powiatu oraz przez Inicjatora referendum.

 

Po sporządzeniu protokołu obwodowe komisje podają niezwłocznie do publicznej wiadomości wyniki głosowania poprzez wywieszenie w swojej siedzibie, w miejscu łatwo dostępnym dla obywateli, jednego z egzemplarzy protokołu głosowania w obwodzie.

Niezwłocznie po otrzymaniu protokołów głosowania od wszystkich obwodowych komisji powiatowa komisja sporządza protokół wyniku referendum, który podaje niezwłocznie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w swojej siedzibie, w miejscu łatwo dostępnym dla obywateli, jednego z egzemplarzy protokołu głosowania.

Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30 % uprawnionych do głosowania. Wynik referendum jest rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddano więcej niż połowę ważnych głosów,

Jeżeli referendum zakończy się wynikiem rozstrzygającym w sprawie poddanej pod referendum, zarząd powiatu niezwłocznie podejmie czynności w celu jej realizacji.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego

Jerzy Śnieg

 

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Justyna Żygałko 13-07-2012 12:31
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Danuta Rakowska 13-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Justyna Żygałko 13-07-2012 12:33