Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie do WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI

KOMUNIKAT
          Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie
                                             do
                   WŁAŚCICIELI I ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI


  W związku z nowelizacją ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2007r. nr 99 poz. 665) przypominam, iż właściciel lub zarządca obiektu budowlanego ma obowiązek przeprowadzenia okresowej kontroli w zakresie, o którym mowa w art. 62 ust. 1 pkt 1 prawa budowlanego, tj.
• budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2.000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1.000 m2, co najmniej dwa razy w roku, w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada;
• każdorazowo w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

  Właściciel, zarządca lub użytkownik obiektu budowlanego, na którym spoczywają obowiązki w zakresie napraw, określone w przepisach odrębnych bądź umowach, jest zobowiązany, w czasie lub bezpośrednio po przeprowadzonej kontroli, o której mowa wyżej, usunąć stwierdzone uszkodzenia oraz uzupełnić braki, które mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, a w szczególności katastrofę budowlaną, pożar, wybuch, porażenie prądem elektrycznym albo zatrucie gazem.


                                                             arch. Wiesław Gałkowski
                                                            Kwidzyn, 3 września 2007r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Szefler 13-01-2009 13:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Magdalena Pakalska 21-09-2007
Ostatnia aktualizacja: - 13-01-2009 13:34