Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Definicja informacji sektora publicznego, ponownego wykorzystywania i gdzie można jej szukać.

Przez informację sektora publicznego należy rozumieć każdą treść lub jej część, niezależnie od sposobu utrwalenia, w szczególności w postaci papierowej, elektronicznej, dźwiękowej, wizualnej lub audiowizualnej, będącą w posiadaniu podmiotów, o których mowa w art. 3. ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.

Przez ponowne wykorzystywanie należy rozumieć wykorzystywanie przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,  informacji sektora publicznego, w celach komercyjnych lub niekomercyjnych innych niż pierwotny publiczny cel, dla którego informacja została wytworzona.

Prawo do ponownego wykorzystywania podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych, a także ze względu na  prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy.  Podstawowym źródłem informacji powinien być Biuletyn Informacji Publicznej (BIP). W przypadku informacji nieopublikowanych w BIP, istnieje możliwość otrzymania takich danych bezpośrednio z urzędu. W tym celu należy zwrócić się z wnioskiem o udostępnienie interesujących nas informacji.  

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Administrator Portalu 15-01-2009 09:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 17-09-2003
Ostatnia aktualizacja: Justyna Tarka 14-03-2017 13:11