Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Jak długo może trwać oczekiwanie na udostępnienie informacji o ponowne wykorzystywanie i czy jest ono płatne.

Rozpatrzenie wniosku następuje niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku.
Jeżeli wniosek o ponowne wykorzystywanie nie może zostać rozpatrzony w terminie 14 dni, podmiot zobowiązany zawiadamia w tym terminie wnioskodawcę o przyczynach opóźnienia oraz o terminie, w jakim rozpatrzy wniosek, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia tego wniosku.

Informacje sektora publicznego udostępnia się lub przekazuje w celu ich ponownego wykorzystywania bezpłatnie.
Podmiot zobowiązany może nałożyć opłatę za ponowne wykorzystywanie, jeżeli przygotowanie lub przekazanie informacji w sposób lub w formie wskazanych we wniosku o ponowne wykorzystywanie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.

Ustalając wysokość opłaty, o której mowa w ust. 1 ustawy,  uwzględnia się koszty przygotowania lub przekazania informacji sektora publicznego w określony sposób i w określonej formie oraz inne czynniki, które będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu nietypowych wniosków o ponowne wykorzystywanie, które mogą mieć wpływ w szczególności na koszt lub czas przygotowania lub przekazania informacji. (Zarządzenie Nr 1/2017 Starosty Kwidzyńskiego z dnia 5 stycznia 2017r. w sprawie ustalenia zasad pobierania odpłatności za wydanie dokumentów stanowiących informację publiczną, ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego, aktów normatywnych i innych aktów prawnych lub dokumentów oraz ich uwierzytelniania).

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Justyna Tarka 14-03-2017 13:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 14-03-2017
Ostatnia aktualizacja: Justyna Tarka 14-03-2017 14:16