Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Uchwała nr 254/13 Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego z dnia 4 lipca 2013 r. w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Kwidzyńskiego/Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie, ul. Staszica 27, 82-500 Kwidzyn w roli partnera do realizacji projektu "Rozwojowe szkoły" w ramach konkursu otwartego nr 02/POKL/9.2/2012 na składanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytetu IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach" Działania 9.2 "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" oraz udzielenia pełnomocnictwa.

 

Uchwała nr 254/13

Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego

z dnia 4 lipca 2013 r.

 

w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Kwidzyńskiego/Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie, ul. Staszica 27, 82-500 Kwidzyn w roli partnera do realizacji projektu „Rozwojowe szkoły” w ramach konkursu otwartego nr 02/POKL/9.2/2012 na składanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” oraz udzielenia pełnomocnictwa.

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1 i art. 32 ust. 1 oraz 48 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 595)

 

Zarząd Powiatu, uchwala co następuje:

 

§ 1.

  1. Wyraża się wolę przystąpienia Powiatu Kwidzyńskiego/Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie, ul. Staszica 27, 82-500 Kwidzyn w roli partnera do realizacji projektu „Rozwojowe szkoły” w ramach, ogłoszonego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, konkursu otwartego nr 02/POKL/9.2/2012 na składanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”, zwanego dalej „Projektem”.

  2. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Pracownią Kształcenia Zawodowego - Marian Będziński, ul. Piekarska 16A, 87-800 Włocławek, która pełniła będzie rolę lidera partnerstwa.

 

§ 2.

  1. Udziela się pełnomocnictwa Pani Aleksandrze Matczyńskiej, dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie, ul. Staszica 27, 82-500 Kwidzyn
    do składania oświadczeń woli w sprawie przygotowania i realizacji Projektu, w tym w szczególności do: podpisania wniosku o dofinansowanie Projektu, umowy partnerskiej, załączników do umowy o dofinansowanie Projektu, potwierdzania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów związanych z realizacją Projektu, rozliczania Projektu oraz wszelkich zobowiązań z tym związanych.

  2. Pełnomocnik, o którym mowa w ust. 1 może udzielać dalszych pełnomocnictw liderowi partnerstwa celem realizacji Projektu.

  3. Pełnomocnictwo, o którym mowa w ust. 1, traci moc z chwilą odwołania lub ustania stosunku pracy osoby wskazanej w ust. 1.

 

§ 3.

Nadzór nad wykonaniem uchwały powierza się członkowi zarządu według kompetencji.

 

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Uzasadnienie

 

Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 595) powiat wykonuje określone ustawami zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie edukacji publicznej. W myśl art. 32 ust. 1 tej ustawy zarząd powiatu wykonuje uchwały rady powiatu i zadania powiatu określone przepisami prawa. Zarząd może upoważnić pracowników starostwa, kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu do składania oświadczeń woli związanych z prowadzeniem bieżącej działalności powiatu (art. 48 ust. 2 cytowanej ustawy).

Pismem ZST-0710/1/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie, ul. Staszica 27, 82-500 Kwidzyn wystąpił z wnioskiem do Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego o wyrażenie zgody na udział zespołu w projekcie unijnym „Rozwojowe szkoły” (pierwotny tytuł projektu „Uczę się dla pracodawcy”) w partnerstwie z Pracownią Kształcenia Zawodowego - Marian Będziński, ul. Piekarska 16A, 87-800 Włocławek, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Działanie 9.2 oraz udzielenie upoważnienia w sprawie realizacji projektu.

Projekt partnerski pt. „Rozwojowe szkoły” złożony został w ramach, ogłoszonego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, konkursu otwartego nr 02/POKL/9.2/2012 na składanie wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach” Działania 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”. Projektodawcą, a także liderem partnerstwa jest Pracownia Kształcenia Zawodowego - Marian Będziński, ul. Piekarska 16A, 87-800 Włocławek, a partnerami Powiat Kwidzyński/Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie i Powiat Malborski/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Pierwotnie Zespół Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie otrzymał zgodę Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego na udział w roli partnera - Pracowni Kształcenia Zawodowego - Marian Będziński w projekcie unijnym „Uczę się dla pracodawcy”. Jednakże wniosek o dofinansowanie projektu został oceniony negatywnie. W związku z tym pracownia złożyła w ramach tego samego konkursu „poprawiony” wniosek o dofinansowanie projektu o nazwie „Rozwojowe szkoły”, który tym razem oceniony został pozytywnie.

W ramach projektu dla Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Kwidzynie przewidziano, w szczególności: zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych z matematyki, języka angielskiego zawodowego, przedsiębiorczości, nowoczesnych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych (IPC), elektryczności statycznej i ochrony urządzeń elektrycznych (ESD), warsztaty z doradztwa zawodowego, wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu w nowoczesny sprzęt w postaci 6 stanowisk serwisowych dedykowanych do przemysłu elektronicznego (nowoczesne stanowiska do lutowania i napraw zespołów elektronicznych), współpracę z pracodawcami, w ramach której odbędą się płatne staże. W projekcie uczestniczyć będzie 90 uczniów.

Zespół jako partner udostępni sale do realizacji zajęć (wkład własny niepieniężny).

W świetle powyższego podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Justyna Tarka 04-07-2013 12:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 04-07-2013
Ostatnia aktualizacja: Justyna Tarka 04-07-2013 12:25