Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

Klauzula informacyjna dotycząca nagrywania i transmisji Sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Klauzula informacyjna dot. nagrywania i transmisji Sesji Rady Powiatu

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje uczestników sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego, że obrady są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących  obraz i dźwięk w celu zrealizowania obowiązku ustawowego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit c RODO).

Transmisja obrad jest dostępna w internecie, natomiast nagrania z obrad zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu i na stronach internetowych.

 

Klauzula informacyjna z zakresu ochrony danych osobowych

  1. Administratorem danych osobowych jest Starostwo Powiatowe w Kwidzynie reprezentowane przez Starostę Kwidzyńskiego  z siedzibą przy ul. Kościuszki 29b, 82-500 Kwidzyn.
  2. Administrator Danych Osobowych przetwarza Pani/Pana dane osobowe w celach:   
    - zapewnienie prawa dostępu do posiedzeń kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, transmitowania i utrwalania obrad, zgodnie z art. 18 ust 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz zgodnie  z art. 15 ust. 1a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.
  3. Transmisja obrad sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego jest dostępna w internecie. Nagrania z sesji zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kwidzynie i na stronie internetowej bezterminowo. Nagrania zapisane na nośnikach danych są archiwizowane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Transmisja i utrwalanie obrad odbywa się za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
  4. Osoba objęta monitoringiem, uczestnicząc w obradach sesji wyraża dobrowolną zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w postaci wizerunku umieszczonego na nagraniach z sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego. W przypadku nie wyrażenia zgody uczestnictwo w obradach sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego będzie niemożliwe.
  5. Osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  6. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Kościuszki 29B, 82-500 Kwidzyn, lub email: IOD@powiatkwidzynski.pl

 

  • Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 511 t.j.). Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669).

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Nowogrodzki 13-06-2019 08:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 13-06-2019
Ostatnia aktualizacja: Łukasz Nowogrodzki 13-06-2019 09:26